Egyiptom

Egyiptom Afrika északkeleti csücskében fekszik. Rendkívül különböző tájegységekre tagolódik: a Nílus völgyére és deltájára, ahol a lakosság 99 %-a él, a Líbiai- és az Arab sivatagra és a Sínai- félszigetre. Az ókori egyiptomiak a föld első civilizált népei közé tartoztak. Az ó- egyiptomi, az emberiség egyik legősibb kultúrája, mely három évezreden át alakította az ország képét. Azonban a kopt és az iszlám egyedülálló alkotásaiban és műemlékeiben is igen gazdag. Hatalmas templomok, sírok és csodálatos piramisok bűvölik el az idelátogató turistákat.

Kairó
A fõváros Afrika legjelentõsebb metropolisza, mely egyben a világ egyik legnagyobb városa is. A modern szállodák és felhõkarcolók tövében találjuk a régi mecseteket, a zsúfolt bazárt, a Citadellát és nem utolsó sorban a gízai piramisokat.
Hurghada
A Vörös-tenger egyik legnépszerűbb üdülõhelye. A kristálytiszta víznek, több kilométer hosszú homokos tengerpartjának, a garantált napsütésnek köszönhetõen egész évben ideális hely a kikapcsolódást keresõk számára. A sokszínű korallok és a millió színben pompázó halak valóságos víz alatti paradicsomot tárnak a búvárok szeme elé
Luxor, Karnak
Az egykori Théba földjén fekvõ város ma Egyiptom legfontosabb idegenforgalmi központja. Bár tizenöt évszázadon át volt Egyiptom fõvárosa, csak a görög és római leírásokból ismerjük egykori gazdagságát. Az ókori Thébából csak a kõbõl épített templomok és sírok maradtak fenn, a lakóépületek és a vályogtéglából épült paloták porrá enyésztek. A Nílus partján található Luxor templomot a Szfinxek útja kötötte össze a 3 kilométerre álló karnaki templommal, amelynek építése több fáraó uralkodása alatt, folyamatosan zajlott mintegy kétezer éven át
Királyok Völgye
A lenyűgözõ luxori és karnaki templom együttessel szemben, a Nílus túloldalán fekszik a közismert „halottak birodalma". A 18 – 20. dinasztia idejében ebben a völgyben, sziklába vésett sírokban temették el a fáraókat. A Királyok Völgyétõl nem messze találhatjuk Hatsepszut királynõ halotti templomát és a Memnon kolosszusokat.
Edfu
Itt található Egyiptom egyik legjobb állapotában fennmaradt temploma, a Hórusz isten tiszteletére emelt épület.
Kom Ombo
A Ptolemaiosz-dinasztia idején épült kettõs templomot Szobek, a krokodilisten és a sólyomfeju Haroérisz tiszteletére szentelték fel.
Asszuán
Az ország legdélebbi városa, már az ókori Egyiptom számára is fontos helység volt. Innen szállították a gránittömböket a piramisok építéséhez, itt vésték ki a templomegyüttesekben felállított obeliszkeket. A múlt században itt épült a világ egyik legnagyobb gátja, mely mögött felduzzasztott 50 km hosszú vízfelület, a Nasszer-tó délen Szudánban folytatódik. Érdemes még felkeresni Philae templomait, melyeket az új gát építésekor áttelepítettek.
 Alexandria
A Földközi-tenger egyik legjelentõsebb kikötõje, az ország második legnagyobb városa. A káprázatos ókori Alexandriából, mely valaha a Földközi-tenger kulturális központja volt, már csak nagyon kevés látható. Csupán egy kicsiny színház, Pompeius oszlopa és a katakombák õrzik a hajdan volt pompa emlékeit.
Szent Katalin-kolostor
A Sínai–félszigeten, a Mózes-hegy lábánál lévõ szűk völgyben fekszik. Könyvtára és a múzeum számos kincset rejt. A kolostor legismertebb része az Égõ Csipkebokor-kápolna.